مذاکره ایران و امریکا

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: عده ای از روی ساده لوحی یا غرض از پیشنهاد مذاکره آمریکا خوشحال می شوند،  من دیپلمات نیستم، انقلابیم به همین علت صریح، صادقانه و قاطعانه حرف می زنم: شما (آمریکاییها) اسلحه را مقابل ایران می گیرید و می خواهید مذاکره کنید، پیشنهاد مذاکره وقتی معنا دارد که طرف حسن نیت خود را نشان دهدملت ایران مقابل این چیزها مرعوب نخواهد شد.

 آمریکا معتقد است که اگر ایران در زمینه هسته ای پیشرفت کند، شرایط خاورمیانه بی ثبات شده و آمریکا و متحدان آن در منطقه به خطر می افتند و در نتیجه دست آمریکا از خلیج فارس کوتاه می شود. اگر آمریکا بخواهد اقدامی نظامی صورت دهد، بر قیمت نفت تاثیر گذاشته و علاوه بر دور کردن مسلمانان، میان اتحاد ناتو شکاف ایجاد خواهد کرد، هم چنین ممکن است ارتش ایران تصمیم به اقدامی تلافی جویانهبگیرد. آمریکا برای گفت و گوهای جدی با ایران بایدبدون پیش شرط به حقوق مشروع ایران توجه شود و تضمین امنیتی داده شود. آمریکا عقیده دارد که قبل از ورود به مذاکرات با ایران خواهان دریافت یک امتیاز از ایران است. پيشنهاد مذاکره‌از سوی آمریکا نوعي جنگ رواني است زیرا اگر آمريکا خواهان مذاکرات با کشورمان است ابتدا بايد حسن نيت خود را در مورد لغو تحريم‌ها و غني سازي اورانيوم نشان دهد.مهمترین دلیلی که باعث شده تلاش دولت های سازندگی و اصلاحات و دولت احمدی نژاد برای رابطه با آمریکا جواب ندهد مذاکره دیپلماتیک مورد نظر آمریکای ها است زیرا مذاکره دیپلماتیک  مورد نظر آمریکا امتیاز خواهی است و این درحالی است که رهبر معظم انقلاب از مذاکره انقلابی صحبت می کند و فرق عمده مذاکره دیپلماتیک  مورد نظر آمریکا با مذاکره انقلابی این است که یک انقلابی صادقانه با حسن نیت و بدون کلک صحبت میکند و حاضر به دادن هیچ گونه امتیازی نیست ولی در مذاکره دیپلماتیک  مورد نظر آمریکا گرفتن ویا دادن امتیاز مطرح است. يکي دیگراز علل قطع روابط ديپلمايتک تهران-واشنگتن  رفتار متناقض دولت‌مردان آمريکايي و دشمني‌هاي طولاني مدت آمريکا عليه ايران است. دولت ‌مردان آمريکايي از یک طرف براي برقراري هر چه سريع‌تر مذاکرات تهران-واشنگتن تلاش می کنند و از سوي ديگر نشان ازتلاش برای اعمال فشار و تحريم‌هايي هرچه بيشتر عليه ملت ايران را دارند.سیاست چماق و هویج آمریکا و متحدانش دیگر فایده ای ندارد و باید به روحیه انقلابی ایران احترام بگذارند. مانع اصلی رابطه ایران و آمریکا، اسرائیل است زیرا لابی اسرائیل در آمریکا قدرتمندترین لابی است و بر سیاست خارجی آمریکا نفوذ غیر قابل انکاری دارند.

One thought on “مذاکره ایران و امریکا”

 1. بر اساس اسناد تاریخی قدمت زندگی مردمان در سرزمین ایران به دوران پارینه سنگی، یعنی ۱۰۰۰۰۰۰سال پیش میرسد.
  از ۶۵۰۰ سال پیش شهرنشینی در ایران آغاز شده است.
  از ۳۶۰۰ سال پیش نگارش در این سرزمین شروع شده است.
  و تا به امروز حکومتها و سلسله های زیادی در این سرزمین شکل گرفته اند، خوب یا بد اکثر آنها حکومتهای ضعیفی نبودند.
  اما متأسفانه طی این حدود ۱۰۰ سال اخیر که از کشف نفت و صنعتی شدن دنیا میگذرد آنچنان به ما تلقین کرده و ما را وادار به سرسپرده شدن کردند که تمام عظمت ، قدرت و کیان ملی خود را از یاد بردیم و همه چیز ما شده آمریکا. صنعت فرنگی ، فکر فرنگی ، تیپ فرنگی ، لباس فرنگی ، توالت فرنگی و…
  آمریکای چند صد ساله شد آرمان شاهان سرزمین ۱۰۰۰۰۰۰ساله.
  انگار نه انگار ایرانیها چندین هزار سال با اقتدار حکومت ، صنعت ، رسومات و اعتقاداتی داشته اند. فلاسفه ، حکما و دانشمندان ایرانی شدند قدیمی . و وقتی غربیها حرف حکمای گذشته ما را بر تکرار میکردند شگفت زده و با افتخار میگفتیم این غربیها چقدر میفهمند ، و سعی میکردیم در هر محفل و به هر مناسبتی برای اعتبار بخشی به خودمان یکی از جملات غربیها را در لابلای مطالب خود ارائه دهیم.
  بحمد الله بعد از انقلاب اسلامی ایران تا حدودی از این خواب بیدار شدیم. اما هنوز هم در داخل و خارج کشور هستند کسانی که حاضرند تمام کذشته ، حال و آینده مملکت و ارزشهای ملی ، مذهبی و تاریخی خود را به یک موی فرنگی بفروشند.
  این افراد لباسها ، مدها ، تیپها ، طرز فکرها ، ناهنجاریها و همه ضد ارزشهای وارد شده از غرب را بجای علم و دانش و فن آوری این کشورها به دیده منت قبول کرده و سرسپردگی خود را همه جوره نشان داده اند.
  آقایون سرسپرده، اگر قرار باشد ما انرژی هسته ای نداشته باشیم بعد از ۱۰۰ سال که نفت و گاز تمام شد فکر میکنید غربیها دو دستی به ما انرژی صادر میکنند؟ یا سایر ذخایر کشور را با بهای اندک در برابر انرژی گرانشان از ما میگیرند.
  آقایون سرسپرده، اگر قرار باشد در دینمان پیرو غربیها باشیم آیا چیزی از آن میماند؟ یا میشویم مثل ادیان گذشته با دینهای دستکاری شده و خود نوشته ، که تمام دین و دنیای آن رفتن یکشنبه به کلیسا و اعتراف پیش پدر روحانی است.
  آقایون سرسپرده، اگر قرار باشد صنعت ما ، کشاورزی ما و زندگی روزمره ما برای رفاه بیشتر وابسته به غرب باشد آیا آنها عاشق چشم و ابروی ما هستند و تا ابد به ما خدمت میرسانند؟ یا نه ، تا وقتی ایران سرمایه ای دارد دنبال آن هستند و زمانی که آن سرمایه به پایان رسید نوبت برده داری آنهاست با مردمانی که به همه چیز وابسته اند.
  آقایون سرسپرده، اگر قرار باشد ما کاری برای خودمان انجام ندهیم آیا غربیها بله قربان گوی ما خواهند بود و برایمان انجام میدهند؟
  آقایون سرسپرده، اگر قرار باشد هر چه نفت و معدن داریم کم کم بدهیم و در کنار آن در هیچ صنعتی خودکفا نشویم بعد اتمام ذخائر خدادادی از کجا نان شب بیاوریم؟
  آقایون سرسپرده، اگر مملکت همین چند ساله است لگد بزنید به همه سرمایه های این مرز و بوم، دانشمندان را ترور کنید ، دزدی کنید ، اموال این مملکت را بالابکشید و در غرب سرمایه گذاری کنید ، ارزشهای ملی و مذهبی خود را نابود کنید ، دین خود را بفروشید ، خاک خود را دو دستی تقدیمشان کنید و…
  آقایون سرسپرده، شده یکبار فکر کنید که واقعا چرا غربیها اینقدر چوب لا چرخ ایران میگذارند؟ مگر ایران برایشان چه فایده ای داشته است که در زمان شاه آنقدر قربون صدقه ایران میرفتند و طرفدارش بودند اما بعد انقلاب که جلوی خیلی بخور بخورهایشان گرفته شد با همه چیز ایران سر جنگ برداشته اند.
  آقایون سرسپرده، واقعا چرا همه چیز ایران ۱۰۰۰۰۰۰ساله را به آمریکای چند صد ساله میفروشید!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *