مردم از اصولگرایان خسته شده اند

مردم از اصولگرایان خسته شده اند

اگر بصورت کلی جناح های سیاسی داخل کشور را بخواهیم  دسته بندی بکنیم دوجناح عمده سیاسی در کشور وجود دارد یکی اصلاح طلبان و دیگری اصولگرایان . هرچند که به غیر از این دوجناح ، گروه ها،  افراد و یا احزاب دیگری بصورت مستقل و یا غیر مستقل وجود دارد ولی اعتبار و تاثیرشان بدون جناح های اصلاح طلبان و اصولگرایان کمرنگ وناچیز است. درطی هشت سال گذشته  قدرت اجرایی و اکثر نهادهای قانونی در اختیار اصولگرایان بوده وبه شیوه ای انحصارطلبانه بر مراکز قدرت چنگال انداخته اند و طعم شیرین قدرت باعث شده که حتی باور اینکه روزی بخواهند صندلی های قدرت را به جناح دیگر واگذار کنند برایشان سخت و دشوار است. در طی این مدت هشت سال گذشته رهبر معظم انقلاب دستورات و توصیه های راهبردی  بسیاری جهت حل مشکلات مردم به مسئولان ارائه و گوشزد نمودند ولی مسئولان   خواسته یا ناخواسته گرفتار بداخلاقی های سیاسی و افراط و تفریط وسیاسی کاری شدند ودر اجرایی کردن دستورات و رهنمودهای رهبری غفلت نمودند . این غفلت  مسئولان اجرایی کشور باعث شد که آنچنان که باید نتوانند مشکلات مردم را حل کنند .اصولگرایان در زمانی که اصلاح طلبان  بر مسند قدرت بودند هر روز شعار وااسلاما سر میدادند و به هر بهانه به اصلاح طلبان انتقاد می کردند که نمی توانید کشور را اداره کنید و نمی توانید مشکلات مردم را حل نمایید.همین اصولگرایان مدعی بودند که اگر مدیریت اجرایی کشور بدست ما بیفتد چنین و چنان خواهیم کرد و بهتر از اصلاح طلبان می توانیم کشور را اداره کنیم.دودوره ریاست جمهوری و دودوره مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها و دستگاههای قانونی کشور در دست اصولگرایان بوده و نتوانسته جوابگوی نیازهای مردم باشند.حداقل در زمان اصلاح طلبان قیمتها بصورت روزانه افزایش پیدا نمی کرد و یا اینکه مدیرت اجرایی و مسئولان اجرایی  در مقابل هر مشکلی پاسخگو بودند.ولی الان اصولگرایان بجای حل مشکلات اقتصادی مردم دچار بداخلاقی های سیاسی برای حفظ قدرت شده اند. هشت سال فرصت زیادی بود که اصولگرایان بتوانند تفکرات و برنامه هایشان را برای خدمت به مردم عملی نمایند .در عمل  ابتکار و نبوغ خاصی از اصولگرایان دیده نشد و بیشتر شعار محور بودند .اصولگرایان حتی طبق سند چشم انداز نتوانستند کشور را به جلو ببرند و از همه مهمتر اینکه اگر به دستورات و فرمایشات مقام معظم رهبری در عمل توجه و دقت بیشتری می کردند کشور به این وضعیت نامناسب اقتصادی نمی رسید.به نظر من کارنامه اصلاح طلبان در زمینه حل مشکلات مردم بسیار روشنتر و موفق تراز اصولگرایان بوده.

بهتراست همانطور که رهبر معظم انقلاب بر  سیاست جذب حداكثری و دفع حداقلی،  تاکید نموده اند در انتخابات ها ی پیش رو  این امکان فراهم آید که چهره های شاخص اصلاح طلب بتوانند رقابتی سالم و سازنده با اصولگرایان داشته باشند . زیرا با توجه  به قدرت فکری و داشتن برنامه های قوی مدیریتی  اصلاح طلبان شانس زیادی برای بدست گرفتن دوباره قدرت را دارند.البته اگر اصولگرایان شرایط منصفانه و بستر سازی لازم را در این زمینه بوجود آورند و مانع تراشی نکنند.

 

 

توضیح  :معتقدم کارهای خوبی نیز انجام شده ولی منظورم این بوده که بیشتر از اینها می شد کار کرد و مشکلات مردم آنطور که باید حل نشده و باز هم می گویم که منکر کارهای خوب انجام شده نیستم وهمان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند در دولت های نهم ودهم کارهای خوبی انجام شده .و صرفا برداشت ونظر شخصی خودم را گفته ام .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *