سخنان سید باقر موسوی در باب تقسیم ناعادلانه بودجه‌ها در شهرستان‌ها

نماینده اسبق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌با انتقاد از کسانی که رفتار خودمحورانه دارند، گفت: رفتارهای خودمحوری و نگاه شهرستانی به استان کهگیلویه و بویراحمد ضربه می‌‌‌‌زند.

*تقسیم ناعادلانه بودجه‌ها در شهرستان‌ها/ رونق کارهای عمرانی در برخی از شهرستان‌ها

 سید باقر موسوی‌جهان‌‌آباد عصر روز پنج‌شنبه در مراسم یادبود مرحوم فتح‌الله روپوش که در یاسوج برگزار شد، با بیان اینکه بعضی‌ها در استان به شکل خودمحوری عمل می‌‌‌‌کنند، اظهارکرد: این رفتارها و نگاه‌‌‌های منطقه‌ای باعث شده که بودجه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد ناعادلانه در بین شهرستان‌ها تقسیم شود.

به گزارش آبشارنیوز ،نماینده مردم شهرستان‌‌‌های بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: کارهای عمرانی در برخی از شهرستان‌ها رونق دارد ولی در برخی از نقاط استان بسیار ضعیف است.

*بویراحمد و دنا خیری از درآمدهای استان نمی‌بیند/ بر وحدت در استان تاکید کنید

موسوی‌جهان‌آباد به پتانسیل‌‌‌های درآمدزای استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: خیری از این درآمدها به شهرستان‌‌‌های بویراحمد و دنا نمی‌‌‌‌رسد، خودمحوری و نگاه‌‌‌های شهرستانی موجب اینگونه کارها می‌شود.

وی تاکید کرد: این خود محوری سبب عدم انسجام در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌‌‌‌شود و لازم است که همگان بر مسئله وحدت تاکید و قواعد آن را رعایت کنند.

*آیندگان قضاوت خواهند کرد

موسوی ادامه داد: پست‌ها مقطعی و تمام شدنی است و همه ما در معرض قضاوت آیندگان هستیم و بهتر این است که آیندگان به نیکی از ما یاد کنند.

این نماینده اسبق بویراحمد و دنا تاکید کرد: برخی با خودمحوری اجازه نمی‌‌‌‌دهند بودجه‌‌‌های عمرانی عادلانه در استان تقسیم شود.

* مدیران نامتناسب تقسیم شدند/ تک نگاهی کنار گذاشته شود

وی بویراحمد را ثقل سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و یادآور شد: مدیران به طور نامتناسب تقسیم شدند و باید تک نگاهی کنار گذاشته شود، چرا که استان کهگیلویه و بویراحمد متعلق به همه است و همه حق دارند از آن بهره ببرند.

موسوی‌جهان‌آباد بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ سوء تغذیه استانی فقیر و محروم است و قبلا من هم این تذکر را داده بودم ولی به من خرده گرفتند، اکنون بر اساس آمارها بعد از استان سیستان و بلوچستان دومین استان فقیر به لحاظ غذایی هستیم.

وی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌خواست که برای خارج کردن استان از محرومیت بیشتر تلاش کنند.

*نباید از کیسه کهگیلویه و بویراحمد به حساب دیگر استان‌ها واریز شود

نماینده  شهرستان بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی ‌‌‌‌با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، اظهار کرد: باید توجه داشت که کسی نباید از کیسه کهگیلویه و بویراحمد بر دارد و به حساب دیگر استان‌ها واریز کند، اگر چه شرایط اقتصادی کشور خوب نیست.

وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی‌‌‌‌ نباید فقط یک گوشه از استان را ببینند و همه کهگیلویه و بویراحمد را باید در نظر بگیرند.

*به جای فحش دادن به دیگران آنها را بر سر سفره تمدن ایرانی دعوت کنیم

سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به تمدن ایرانی زد و اظهار داشت: زمانی تمام کشورهای پیرامون سرزمین ایران متعلق به این کشور بود و اینها همه نشان دهنده تمدن و قدمت ایرانیان است.
موسوی‌جهان‌آباد در ادامه گفت: به جای فحش دادن به دیگران باید آنها را جذب و به دیدارهای فرهنگی و تمدن غنی ایرانی دعوت کنیم.
وی تصریح کرد: کشور ایران اسلامی ‌‌‌‌دارای تمدن و قدمتی طولانی است که صحیح است به جای دشنام دادن و ستیزه‌جویی با سایر تمدن‌ها، آنها را به نشستن بر سر سفره تمدن ایرانی دعوت کنیم.

*نباید نسبت به مصائب سایر مسلمانان بی‌تفاوت باشیم

نماینده بویراحمد و دنا در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست خارجی ایران، گفت: اتحاد مسلمان بسیار حائز اهمیت است و هیچ مسلمانی نباید نسبت به مصائب و مشکلات سایر مسلمان‌ها بی‌تفاوت باشد.
موسوی جهان‌آباد با بیان اینکه امریکا حق دخالت در امورات کشورهای مسلمان بویژه کشورهای همسایه ایران را ندارد، گفت: مهمترین ابزار برای مقابله با امریکا و دشمنان وحدت محکم مسلمانان است.

*تقسیم مردم به خودی و غیرخودی اشتباه است/ با فحش دادن به همدیگر کاری به جایی نمی‌‌‌رسد

وی به سیاست داخلی کشور گریزی زد و گفت: تقسیم مردم به خودی و غیرخودی اشتباه است و با فحش دادن به همدیگر کاری به جایی نمی‌‌‌رسد.
موسوی جهان‌آباد وحدت ملی را مهمترین ابزار برای کشور دانست.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی به جنایات‌های گروه داعش نیز اشاره کرد و گفت: که ما نباید نسبت به جنایت‌های این گروه بی‌تفاوت باشیم.

موسوی‌جهان‌آباد بیان کرد: دامن زدن به اختلافات مذهبی، اختلافات را پر رنگ‌تر می‌کند و در نقطه مقابل گروه‌هایی همانند داعش با استفاده از این اختلافات دست به چنین جنایات‌هایی می‌زنند

ابشارنیوز