تفاوت های حزب ندای ایرانیان با دیگر احزاب اصلاح طلب

تفاوت های حزب ندای ایرانیان با دیگر احزاب اصلاح طلب
حزب ندای ایرانیان که اعضای هیات موسس اش روزگاری از فعالین احزاب و تشکلهای اصلاح طلب بوده اند اینک با گرد هم امدن در ندای ایرانیان , مسیر تداوم اصلاحات را با روش ها و تاکتیک های متفاوتی در پیش گرفته اند.اگر قرار بود ندای ایرانیان با دیگر احزاب اصلاح طلب تمایز و تفاوتی نداشته باشد پس چه ضرورتی در ایجاد ان بود و می شد مانند گذشته با همان احزاب و تشکلها فعالیت و همکاری می کردند. در اینجا بصورت مختصر به این تفاوتها اشاره میکنیم:
۱-ندای ایرانیان معتقد است هر فرد یا گروهی دچار اشتباه می شود و با نقد گذشته باید کجی ها و کاستی ها اصلاح و روش ها و تصمیمات مناسب تری اتخاذ کرد.
۲-ندای ایرانیان خواستار حضور فعال جوانان در تصمیم گیری ها در سرنوشت سیاسی است و صرفا به چشم پیاده نظام و اجرا کننده به جوانان نگاه نمی کند.
۳-ندای ایرانیان معتقد است برای رسیدن به دموکراسی نباید به هر وسیله ای متوسل شد. و تنها مسیر های قانونی کشور را طی خواهد کرد تا هزینه ای برای نظام و مردم در پی نداشته باشد.
۴-ندای ایرانیان خواستار تعامل و گفتگو با همه جریانهای سیاسی و همچنین تعامل با نظام است.
۵- ندای ایرانیان در راستای قانون اساسی , نظام و رهبری فعالیت خواهد کرد. بنابر این با هر اقدامی که مغایر با قانون اساسی , نظام و رهنمودهای رهبری مغایر باشد اجتناب و دوری خواهد کرد.
۶-ندای ایرانیان حرکت های رادیکالی و هر گونه تندروی در سیاست ورزی را نفی می کند .
۷-ندای ایرانیان با آرمانگرایی محض مخالف است و آرمانگرایی را به همراه واقع گرایی سرلوحه کارش قرار داده. واقع گرایی به این معنا که پتانسیل ها , محدویت ها , مناسبات , جایگاهها و واقعیت های موجود را باید شناخت.
۸-ندای ایرانیان خود را از مردم , همراه با مردم و برای خدمت به مردم میداند بنابراین سعی و تلاشش این است که همواره پایگاه مردمی اش را حفظ و بدنه اجتماعی اش را گسترش دهد.
۹- ندای ایرانیان در جستجوی شباهتها و اجماع در کشور است بنابراین با گفتگوو تعامل در پی اجماع است.
۱۰- ندای ایرانیان یکی از تشکلهای اصلاح طلب و در امتداد اصلاحات است. با این تفاوت که روش ها و تاکتیک هایش با دیگر تشکلهای اصلاح طلب متفاوت و متمایز از استراتژی ها و روشهای است که در گذشته اصلاحات بکار گرفته شده
۱۱- ندای ایرانیان ضمن احترام به بزرگان و استفاده از نظرات و رهنمود هایشان ولی می خواهد حزبی شخص محور و وابسته به شخص یا اشخاص خاصی نباشد وبا تکیه بر اصول , ارزشها و برنامه ها تفکرات و اهدافش را پیش ببرد.
۱۲- ندای ایرانیان تاکید خاصی بر صبوری , نظم و اخلاق دارد. بنابراین ضمن دوری از توهین , تهمت , تخریب و ترور شخصیت خواستار فعالیت در چارچوب قانون و اخلاق است.
rahimfar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *