چرا حزب ندای ایرانیان؟

چرا حزب ندای ایرانیان؟
در دنیای امروزی فعالیت فردی نتیجه مناسب را بدست نمی آورد در فعالیت فردی حرکت ها کور , پرهزینه , پر اشتباه , غیر هدفمند و غیر سازنده است. فعالیت در حزب نیروهای متفرق , مستعد را متحد می کند, آموزش میدهد, سازماندهی می کند, باعث افزایش آگاهی می شود , فردگرایی را تبدیل به خرد جمعی می کند , نیروها را هم جهت , هدفمند و با برنامه می کند.حزب استعدادها را شناسایی , خلاق و شکوفا می کند و باعث می شود افراد لایق ترقی و پیشرفت کنند.
چرا حزب ندای ایرانیان؟
حزب ندای ایرانیان یکی از تشکلهای جریان اصلاحات است که معتقد به اصلاحات و گفتمان اصلاح طلبی است و می خواهد در بستر اصلاحات با نگرش و روشهای نوین در مسیر تداوم اصلاحات قدم بردارد. حزب ندای ایرانیان از افراد خوشفکر , باسابقه , حرفه ای و با برنامه تشکیل شده . همچنین می توان به دلایل ذیل نیز اشاره کرد:
۱-ندای ایرانیان معتقد است هر فرد یا گروهی دچار اشتباه می شود و با نقد گذشته باید کجی ها و کاستی ها اصلاح و روش ها و تصمیمات مناسب تری اتخاذ کرد.
۲-ندای ایرانیان خواستار حضور فعال جوانان در تصمیم گیری ها در سرنوشت سیاسی است و صرفا به چشم پیاده نظام و اجرا کننده به جوانان نگاه نمی کند.
۳-ندای ایرانیان معتقد است برای رسیدن به دموکراسی نباید به هر وسیله ای متوسل شد. و تنها مسیر های قانونی کشور را طی خواهد کرد تا هزینه ای برای نظام و مردم در پی نداشته باشد.
۴-ندای ایرانیان خواستار تعامل و گفتگو با همه جریانهای سیاسی و همچنین تعامل با نظام است.
۵- ندای ایرانیان در راستای قانون اساسی , نظام و رهبری فعالیت خواهد کرد. بنابر این با هر اقدامی که مغایر با قانون اساسی , نظام و رهنمودهای رهبری مغایر باشد اجتناب و دوری خواهد کرد.
۶-ندای ایرانیان حرکت های رادیکالی و هر گونه تندروی در سیاست ورزی را نفی می کند .
۷-ندای ایرانیان با آرمانگرایی محض مخالف است و آرمانگرایی را به همراه واقع گرایی سرلوحه کارش قرار داده. واقع گرایی به این معنا که پتانسیل ها , محدویت ها , مناسبات , جایگاهها و واقعیت های موجود را باید شناخت.
۸-ندای ایرانیان خود را از مردم , همراه با مردم و برای خدمت به مردم میداند بنابراین سعی و تلاشش این است که همواره پایگاه مردمی اش را حفظ و بدنه اجتماعی اش را گسترش دهد.
۹- ندای ایرانیان در جستجوی شباهتها و اجماع در کشور است بنابراین با گفتگوو تعامل در پی اجماع است.
۱۰- ندای ایرانیان یکی از تشکلهای اصلاح طلب و در امتداد اصلاحات است. با این تفاوت که روش ها و تاکتیک هایش با دیگر تشکلهای اصلاح طلب متفاوت و متمایز از استراتژی ها و روشهای است که در گذشته اصلاحات بکار گرفته شده
۱۱- ندای ایرانیان ضمن احترام به بزرگان و استفاده از نظرات و رهنمود هایشان ولی می خواهد حزبی شخص محور و وابسته به شخص یا اشخاص خاصی نباشد وبا تکیه بر اصول , ارزشها و برنامه ها تفکرات و اهدافش را پیش ببرد.
۱۲- ندای ایرانیان تاکید خاصی بر صبوری , نظم و اخلاق دارد. بنابراین ضمن دوری از توهین , تهمت , تخریب و ترور شخصیت خواستار فعالیت در چارچوب قانون و اخلاق است
۱۳- حزب ندای ایرانیان خواست بخش قابل توجهی از بدنه اجتماعی در کشور است که براثر فضای سیاسی کشور نیاز به وجود چنین حزب با این اصول و نگرشها احساس می شود .
۱۴- حزب ندای ایرانیان برای پیگیری خواسته های مشروع مردم , حفظ و پیشبرد اصلاحات , ثبات و تقویت نظام می تواند مفید و کارساز باشد.
۱۵- گفتمان ندای ایرانیان در چند سال آینده به گفتمان غالب کشور تبدیل خواهد شد .
علی اکبر رحیم فر عضو حزب ندای ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *